קטלוג עבודות של דסי רביד - לרכישה דרך אמזון ספרים בלבד - לחץ על כפתור הרכישה (למטה) *המחיר הסופי ומחיר המשלוח יקבעו דרך אמזון בלבד.


  • מק"ט / ברקוד:: DR90000010
  • משלוח: 

קרא עוד


לרכישה לחץ כאן
*המחיר הסופי ומחיר המשלוח יקבעו דרך אמזון בלבד.


דסי רביד

נולדה בישראל ב- 1955, חיה בקיבוץ גברעם ובו היא יוצרת.

חברה באיגוד המקצועי של האומנים הפלסטיים בישראל ובאגודת האומנים והפסלים של אשקלון.

מציירת בצבעי אקריליק וטכניקה מעורבת של גירים, עפרונות, על בד.

הציור עבורה: "שפה בקו, כתם, צורה וצבע. שפה שאין בה טעות, נכון, או לא נכון, זוהי דרך לומר את מה שאני קולטת, מרגישה, מבינה ומביעה. זוהי דרך להביע את עצמי."


"בציוריי העכשוויים אני עובדת בביתי מתוך עולמי הפנימי והטיפולי. אין לי פלטה לערבוב צבעים. בעת עבודתי אני נוהגת להשתמש בנייר עטיפת סנדוויצ'ים. לעיתים נשאר על נייר עטיפת הסנדוויצ'ים צבע שחבל לי לזרוק אז אני מטביעה אותו לתור הקנבס בתנועות של תיפוף.
אני נוהגת להניח קו כתם או צורות להביט בהם מכיוונים שונים ומבין הקווים אני בונה לי את הסיפור שנולד בקו כתם וצבע. הציורים אינם מתוכננים מראש אלא נבראים מתוך הבד, מפתיעים ומביאים לי שמחה וחיוך של בריאה מחדש."

למדה בסמינר אורנים אמנות ובסמינר הקיבוצים תרפיה באומנות.
מורים חשובים, האומנים: אריה רוטמן, אילנה סלע, פנינה בן גל, בני שמש ואלי צרפתי.
זכתה בפרס על ידי השופט א. לואיזארה וא. אלקלעי שהיה נציג אגודת הציירים והפסלים.
השתתפה בתערוכה בבית ציוני אמריקה בה זכתה בפרס מהגברת גאולה רבינוביץ רעיית ראש עיריית תל-אביב יפו.

מגיל צעיר נחשפה ליצירה ואומנות. לא זנחה את הציור במשך כל ימי חייה והוא ליווה אותה לצד עיסוקיה. עיטרה עלונים, יצרה תפאורות ועבדה לפרנסתה. 20 שנה עבדה כתרפיסטית באומנות במחלקה הפסיכיאטרית לילדים בבית חולים ברזילי וטיפלה בילדים נפגעי חרדה במרכז החוסן של המועצה האזורית חוף אשקלון. לאורך כל שנותיה לוותה ותמכה בילדים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים.