תמר גרצ'וק ציירת, מאיירת ומורה לציור. חברה באגודת הציירים והפסלים הארצית ובאגודת המאיירים בישראל. היא מורה מוסמכת לציור ובוגרת סמינר אורנים ואוניברסיטת חיפה.קרא עוד


חברה באגודת הציירים והפסלים הארצית. 

חברה באגודת המאיירים בישראל.

מורה מוסמכת לציור – בוגרת סמינר אורנים אוניברסיטת חיפה.

1978- השתתפות בביאנלה לאמנים צעירים במוזיאון חיפה לאמנות.

1985 - סרט בטלוויזיה הישראלית במגזין לאמנות אודות יצירתה.

2007  תערוכת יחיד במוזיאון "בית - הכט" חיפה.  סרט בטלוויזיה הקהילתית אודות יצירתה.

2009 - תערוכת יחיד ב"מוזיאון בית התנ"ך " בתל אביב בנושא: תנ"ך ויהדות במבט אישי.

2012 – כתבה והפיקה בחסות קרן תרבות חיפה ספר אמנות "תמר גרצ'וק 40 שנות יצירה".

1978-2023 – כותבת ומאיירת ספרי ילדים מפרי עטה. משתתפת בתערוכות קבוצתיות ברחבי הארץ ומציגה תערוכות יחיד.

ילידת חיפה, בת לאם סופרת וציירת שהשפיעה רבות על יצירתה, על ציוריה השואבים לא מעט מעולם הספרות, סיפורי התנ"ך והספרות הקלאסית.


האם נחמה גרצ'וק פתחה בפני בתה עולם עשיר של יצירה על כל גווניה מה שהוביל את הבת גם לעולם האיור בו היא פועלת בשפה ייחודית משלה מלאת הומור ואף גרוטסקה.

באיורים אלה, המוקפדים בפרטים חלקם בצבעי עיפרון וגואש אחרים בטוש שחור, בשפה סוריאליסטית שולחים את הצופה למסע בעולם הדמיון. באיוריה כמו בסיפורים הקצרים שהיא כותבת תמיד תחפש את השונה את היוצא דופן ואת המסתורין.


במהלך לימודיה באוניברסיטת חיפה ולאחר שסיימה בהצטיינות את המכון לאמנות בסמינר אורנים הפכה יצירתה לשכלתנית יותר ומעוגנת אסוציאטיבית במציאות של ימינו. בתקופה זאת עסקה בנושא דמות האישה וזכויות הנשים. נושא שנחתם בתערוכת יחיד באודיטוריום חיפה ובביאנלה 78 במוזיאון חיפה לאמנות.


שנים לאחר מכן שבה לעסוק בנושא יהדות וסיפורי התנ"ך, בגישה הומוריסטית שאינה נעדרת הדרת כבוד לחוקי הדת ומאידך אינה פוסלת השקפה חילונית ואקדמית  -  הציגה תערוכת יחיד במוזיאון בית התנ"ך בתל אביב  ( יוני -  2009  )  שנושאה - תנ"ך ויהדות במבט אישי. בנוסף המשיכה להשתתף בתערוכות קבוצתיות רבות בנושאים שונים.


בספר האמנות בחסות קרן תרבות עיריית חיפה "תמר גרצ'וק – 40 שנות יצירה היא מספרת, משתפת ומסבירה בהרחבה על הקשר שבין חוויות הנפש לקורות חייה ויצירתה.

מפיקה ועורכת גם את ספרי האם שנותרו לאחר מותה.