גלריית האמנות שפעלה בקיבוץ בארי שבעוטף עזה נשרפה כליל במתקפת חמאס בשבת השחורה ב-7 באוקטובר  YBOX, בעלת המתחם, תעניק לגלריה את השטח לשלוש השנים ללא דמי שכירות, ועיריית תל אביב-יפו לא תגבה ממנה ארנונה

גלריית בארי עוברת לבית רומנו בתל אביב ל-3 השנים הקרובות

בגלריה הריקה בבית רומנו, רגע לפני שיפוץ

לדברי יזמת הפרוייקט רויטל בן-אשר פרץ, יועצת ראש עיריית תל אביב-יפו לאמנות ומחזיקת תיק התרבות:  "בשבת השחורה ביקש החמאס להשמיד את הגוף ועמו את הרוח. לכן, כשהצעתי לאוצרות הגלריה, זיוה ילין וסופי ברזון מקי, להקים מחדש את מעוז הרוח של קיבוץ בארי בתל אביב-יפו, החל משב של תקווה נושב בין חבריה. בזכות התרומה הנדיבה של חברת YBOX נדל"ן, עיריית תל אביב-יפו ואזרחים נוספים, תוכל הגלריה להמשיך בתוכנית התערוכות השנתית שלה ולהוות מוקד התכנסות לקהילת בארי כולה. יחדיו נפעל למען היצירה כי שם- טמונה התקומה

סיור לוקיישין צוות ההקמה של גלריית בארי בסיבוב בבית רומננו רגע לפני השיפוץ

סיור לוקיישין צוות ההקמה של גלריית בארי בסיבוב בבית רומננו רגע לפני השיפוץ

חברת YBOX נדל"ן תארח את גלריית בארי בבית רומנו בתל אביב ל-3 השנים הקרובות. גלריית האמנות שפעלה בקיבוץ בארי שבעוטף עזה נשרפה כליל במתקפת חמאס בשבת השחורה ב-7 באוקטובר.

במסגרת שיתוף הפעולה בין חברת YBOX לעיריית תל אביב-יפו, תתרום החברה את החלל ללא שכירות בעוד שהעירייה תממן את הארנונה.

הגלריה בבארי הנה גלריה ציבורית נתמכת ומוכרת ע"י משרד התרבות והספורט. היא נפתחה באוקטובר 1986 (בחג ה-40 לבארי) ולאורך השנים הציגה את מיטב האמנים הישראלים.

בגלריה הוצגו כ- 400 תערוכות במגוון תחומים; ציור, פיסול, צילום, וידיאו, הדפס, מיצב ופרפורמנס.

אוצרות הגלריה זיוה ילין וסופי ברזון-מקאי משלבות בפעילות השוטפת מפגשי אמן, הדרכות לגנים ובתי ספר, סיורים לקבוצות, אירועי תרבות וסדנאות מגוונות.

בית רומנו המיתולוגי בתל אביב הוא מבנה בן 4 קומות בשטח כ-10,000 מ"ר ברחוב דרך יפו לאורך פארק המסילה בסמוך לשדרות רוטשילד.
המבנה הוקם ב-1947 ואכלס בתחילה חנויות אופנה ומשרדי ממשלה. בשנים האחרונות הוא הפך למרכז בילוי וכלל את בר "התדר" של השף אייל שני, מסעדת רומנו, מועדון הרפי ועוד מספר מיזמים תרבותיים.

YBOX רכשה את בית רומנו במאי 2022 בתמורה ל-370 מיליון שקל. לאחרונה דיווחה חברת YBOX שהיא מעבירה לידי העירייה את הבעלות על בית רומנו, בתמורה לתוספת זכויות בנייה למגורים ותעסוקה בפרויקטים שכבר מובילה החברה במתחמי ניבה-גת רימון וחסן עראפה בתל אביב-יפו.

YBOX נדל"ן הינה חברת ציבורית, פעילה בתחום הנדל"ן ומתמחה בייזום פרויקטים ייחודיים באזורי הביקוש החמים ביותר, עם תפיסה אדריכלית פורצת דרך, בסטנדרט איכותי ומוקפד.