ב"גלריה החדשה של המכון לאמנות בת ים" | פתיחה | חמישי | 11.01.2024 | 19:00 | נעילה 1.3.24

תערוכה חדשה לאמן שי פרדו, תיפתח בחלל המיוחד של ה"גלריה החדשה של המכון לאמנות בת ים".  
"הלכתי לים" לא מתוך כיף, רצון לשיזוף, או סתם רוח ספורטיבית. "הלכתי לים" מתוך תחושה שהמצב חונק, מעיק ומתסכל. מתוך חיפוש למקום אחר, מקום שיש בו אופק, שיאפשר להביט רחוק, הכי רחוק שאפשר, ולהרגיש תקווה.

הלכתי לים | תערוכת יחיד לאמן שי פרדו

עיוותי השלום


סדרת היצירות המוצגות, נוצרו בין השנים 2010 - 2014 והיו חלק מתוך עבודת מחקר העוסקת באדם, שנולד כעיוור לעולם, מצויד בחושים שבעזרתם הוא מנסה להקשיב, לטעום, לממש, לראות, לשמוע ולהרגיש. שאלות מהסוג של "איך העולם היה נראה, אלו האנושות הייתה משקיעה את המשאבים שלה במוזיקה, אמנות, תרבות וספורט" עלו בין נושא לנושא, והובאו לביטוי בחלק מהיצירות. לכל יצירה יש משמעות לנושא אחר, המוצג בטכניקה שונה, מבקר או מרמז, אך בעיקר פונה אל הצופה באמצעות החוויה הרגשית והשכלית.

הלכתי לים | תערוכת יחיד לאמן שי פרדו


ב, 7 לאוקטובר, הכול התהפך, היצירות קיבלו בן רגע משמעויות אחרות. צונאמי בלתי ניתן לתפיסה, משהו גדול, שהכה בנו בן רגע, ושינה את כולנו. בתערוכה זו, מבקש פרדו להציג חלק מהיצרות, אשר ניתנות לפרשנות שונה של כל צופה וצופה, כפי ש"למילים אין אדון" גם כאן, כמו ספר או סרט טוב שראינו לפני כמה שנים, וצפינו או קראנו אותו שוב, מסתבר לנו כי המילים המודפסות על הנייר או הסצנות והטקסט נשארו אותו דבר, שום דבר לא השתנה, מלבד אנחנו.

העין - קולאז על  לוח עץ - קוטר 123 ס"מ

העין - קולאז על  לוח עץ - קוטר 123 ס"מ


שי פרדו נולד בבת ים, אמן רב תחומי הפועל מזה שנים רבות בעיר, אמן פעיל, מנהל המכון לאמנות, אוצר הגלריה החדשה של המכון לאמנות, ויו"ר אגודת הציירים והפסלים של בת ים.


התערוכה מוקדשת לנשמות הנרצחים היקרים, לחיילי צה"ל הקדושים, השוטרים, ושירות הביטחון הכללי שנפלו.  לחטופים שכולנו תפילה שיחזרו הביתה בשלום, ולכל המשפחות היקרות, ליבנו אתכם. אין מילים שיכולים לנחם.

א' 11:00 – 13:00 ג'  10:00 – 12:00  או בתיאום טלפוני 03-5064237 
רח' שמחה הולצברג (הגבול) 18 בת ים
Hagvul (Simha Holzberg) St 18, Bat Yam Tel. 03-5064237/ facbook-The bat-yam art institute

הלכתי לים | תערוכת יחיד לאמן שי פרדו