להקת המחול הקיבוצית מציגה | שפכטל |מאת אייל
דון בביצוע קיבוצית 2

יום רביעי, 1 מאי, 2024, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל

שפכטל מאת אייל דדון צלם: אודי הימן

שפכטל מאת אייל דדון צלם: אודי הימן

לעצור, להסתכל, להבחין, להחליט, להמשיך, להאט, להתקדם, לחזור אחורה, ימינה, שמאלה, פרסה, להתחרט, לתקן, פלסטר, לשים שפכטל.
מנהל אמנותי | רמי באר
כוריאוגרפיה ועיצוב פסקול | אייל דדון
רקדנים ושותפים ליצירה | רקדני קיבוצית 2
עיצוב תלבושות | גאל ואן לירדה
צילום סטילס | אודי הילמן
צילום ווידאו | גיל נמט "אולפני קקטוס"
עריכת וידאו | לאה בסודו גרק
מנהלי להקה קיבוצית 2 | דני אשל, לטם רגב


יוסי ברג ועודד גרף | פולחן האביב 2#
במסגרת 'שישי באורה' 

יום שישי, 3 במאי, בשעה 14:00, סטודיו אורה במרכז סוזן דלל

יוסי ברג ועודד גרף | פולחן האביב 2# במסגרת 'שישי באורה'

עבודה לארבעה גברים, בה שבים הכוריאוגרפים יוסי ברג ועודד גרף אל "פולחן האביב", יצירתו המונומנטלית של איגור סטרוינסקי, אשר נוצרה במקור ערב מלחה"ע ה-1 – כדי לבחון אתוסים של פולחן, הקרבה וגבריות בהקשר מקומי ועכשווי.
ברג וגרף רוקדים ביצירה לצד טל אדלר אריאלי ואבשלום לטוכה, כאשר יחד מגלמים הארבעה בגופם מגוון דימויים סותרים מתוך הזיכרון הקולקטיבי, ונעים בין ביטויי מיניות סוערת, יצריות ואלימות – לחמלה, רוך ועדנה.
העבודה נעה בין עבר לעתיד, ומעלה שאלות אודות הקשר שבין כינון הזהות הגברית, מיניות והערצת המולדת – ודרך גוף, טקסט ותנועה – מבקשת להציע פולחן מסוג חדש.

העבודה עלתה לראשונה בשנת 2017 וכעת זוכה לעיבוד מחודש.

היצירה בחרה לחזור אלינו, אולי במקרה, אולי לא, קריאה מחודשת בה נראית כאילו הייתה רמז מטרים למציאות הנוכחית. העיסוק בדימויי מלחמה, בגלורפיקציה של המוות, בשאלות על הקורבן בחברה מרגישות לעיתים קרובות (מדי) למציאות הקשוחה.
אך באותו הזמן, על זמניותה של היצירה המוזיקלית המפורסמת מעניקה לכוריאוגרפיה פרספקטיבה רחבה יותר ומאפשרת לפנטזיה לדמיון ובתקווה גם לנחמה מקום.

הכוריאוגרפים התל אביביים יוסי ברג ועודד גרף שהחלו לשתף פעולה בשנת 2005, צברו מוניטין של עבודה פורצת גבולות שהיא מאוד פיזית, נוקבת וחכמה. ברג וגרף סיירו עם להקתם ברחבי העולם (פסטיבל מונפלייה צרפת, אמריקן דאנס פסטיבל, ארה"ב, תיאטרון ג'ויס ניו יורק, תיאטרון דאנס האוס שבדיה, פסטיבל סידאנס דרום קוריאה, ועוד) וקיבלו מספר פרסים בינלאומיים יוקרתיים.
בנוסף, הזומנו ככוריאוגרפים אורחים ליצור במספר רב של להקות מחול ואוניברסיטאות.
יוסי ועודד הם מנהלים אמנותיים, ממציאים, חוקרים, רקדנים, מחנכים ומנטורים; בשנים האחרונות יוסי מוביל את בית הספר 'סדנא' בקיבוץ געתון ועודד מוביל את פסטיבל 'הרמת מסך' ברחבי ישראל.
זוכי פרס משרד התרבות בתחום הכוריאוגרפיה ובפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה לאמנים מצטיינים.
רעיון וכוריאוגרפיה: יוסי ברג ועודד גרף
מופיעים, יוצרים: אבשלום לטוכה, טל אדלר אריאלי, עודד גרף, יוסי ברג
מוסיקה: איגור סטרוינסקי
עיצוב פסקול: בניה רכס
ליווי אומנותי: רן בראון, נאווה צוקרמן, רייצ'ל ארדוס
דרמטורגיה עבור העמדה לתוכנית שישי באורה: יעל ונציה בתמיכת: מועצת הפיס לתרבות ואמנות, קרן רבינוביץ', עיריית תל אביב, משרד התרבות והספורט

להקת המחול פרסקו – יורם כרמי | "מיקסר" – מופע זירה מסחרר

יום שבת, 4 במאי, בשעה 11:30, סטודיו זהבה וז'אק במרכז סוזן דלל

להקת מחול פרקסו- מיקסר צילום : כפיר בולוטין, אפרת מזור

להקת מחול פרקסו- מיקסר צילום : כפיר בולוטין, אפרת מזור                    


"מיקסר" מאת יורם כרמי ללהקת המחול פרסקו היא יצירת מחול מרתקת, צבעונית , פיזית ואינטראקטיבית, המעוצבת במיוחד עבור צפיה לקהל היושב מסביב לזירת ההתרחשות.

את חלל ההופעה שוטפים רקדני הלהקה בתנועה מגוונת מלאת הומור ובביצוע וירטואזי . במהלכו של המופע יוזמן הקהל להשפיע על המתרחש בחלקים ממנו ובו בזמן להנות מהיכרות מעמיקה עם כל אחד מהרקדנים בקטעי סולו מרתקים השזורים לאורכו.

המופע מתאים לגילאי 6 ומעלה וצופן בתוכו הפתעות וריגושים מחוליים ומוסיקליים המתאימים לכל גיל. מומלץ !
כוריאוגרפיה וקונספט : יורם כרמי
עיצוב תאורה : יאיר ורדי
עיצוב פסקול: נעם הלפר
הנחיית אימפרוביזציה : שלומית פונדמיסקי
כוריאוגרפים אורחים מתחלפים : מור שני, אייל דדון
רקדנים : להקת המחול פרסקו
ניהול חזרות : ענבר נמירובסקי

נועה שילה ועינת גנץ | ארוס

שבת, 4 במאי, בשעה  20:00, סטודיו אורה במרכז סוזן דלל

נועה שילר ועינת גנץ – ארוס צילום צלם : נטשה שחנס | צביקה תורן | Neven Petrovic ZPC

 נועה שילר ועינת גנץ – ארוס צילום צלם : נטשה שחנס | צביקה תורן | Neven Petrovic ZPC
תביא מים, תביא יין, מלצר,
תביא לי זרי פרחים, תביא-
בא לי להתאגרף עם ארוס." (אנקריאון)

"…כל גרגר באבן זו, כל הבהוב מינרלי של הר זה שטוף הלילה כשלעצמו הוא עולם. עצם המאבק על הפסגות די בו כדי למלא לבו של אדם. עלינו לתאר לעצמנו את סיזיפוס מאושר." (המיתוס של סיזיפוס, אלבר קאמי)

בין שני הטקסטים הנ"ל, אנו תוהות על מהות החשק, מה מצית את התשוקה? מתי היא כמו נשלטת על ידי דיוניסוס, משכרת, מתעתעת ומרחיקה מהמציאות, מביאה סכנה וגאולה בו זמנית? מתי היא לעזר, יצר חיים מעורר, מציל מכאב החידלון האנושי? איך למצוא את הליבידו כשנדמה שאיננו? החלוקה בין האלוהי, הנשגב והפנטסטי לבין מפגשים אנושיים כואבים עם מציאות של חולי, מוות וקשיי היומיום איננה דיכוטומית. אנו מתחככות בחיים על כל גווניהם ופוגשות את הארוס גם בתוך מלחמות המציאות; לפעמים זאת בריחה, לפעמים העמקה אל תוך עצמנו, לפעמים דווקא רצון לאיבוד עצמי, לפעמים זה צורך לשמר חיות בתוך חוויות מיתה פנימית ולפעמים פשוט דחף פיסי, פרימיטיבי, מהות יצירתית של אהבה.
אנחנו מחפשות בתנועת הגופים את מקור האנרגיה היצרית, הבוראת והורגת חיים.

נועה שילה ילידת 1984. רקדנית, יוצרת עצמאית, מנהלת חזרות ומורה למחול. החל משנת 2023 חברה בעמותת הכוריאוגרפים. מנהלת אמנותית ומייסדת של קבוצת מחול כרמלה ומנהלת אמנותית שותפה של בית המחול מנשה. בעלת תואר ראשון במחול וחינוך מטעם האקדמיה ע״ש רובין בירושלים. נועה יוצרת ומעבירה סדנאות אמן באקדמיות ובפסטיבלים באירופה, ארה"ב והודו. נתמכה על ידי קרן שוסטרמן, העלתה את יצירותיה באקדמיות בארה"ב ובישראל, יצירותיה הופיעו בפסטיבלים, מוזיאונים ובמות מקצועיות. נתמכה על ידי הקרן ליוצרים עצמאיים ומפעל הפיס להעלאת יצירתה "החדר הרביעי". נועה זוכת פרס רקדנית מבצעת מטעם אמ"י לשנת 2015 ופרס על שם גרטרוד קראוס לשנת 2017 עבור יצירתה מטעם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

עינת גנץ ילידת 1984. רקדנית, יוצרת עצמאית, מורה למחול. בעלת תואר BdA במחול מהאקדמיה לאומנויות הבמה באמסטרדם ותעודת הוראה במחול מטעם האקדמיה ע"ש רובין בירושלים. את יצירתה החלה באמסטרדם ועבודותיה הוצגו על במות שונות בישראל, צ'כיה, אנגליה, סלובניה, איטליה וגרמניה. שתיים מיצירותיה נתמכו ע"י משרד התרבות הצ'כי והופקו ע"י תיאטרון 'Ponec' בפראג, הפקה נוספת נוצרה במסגרת תכנית שהות אמן בינלאומית מטעם הגוף "Be SpectACTive והפקתה בישראל נתמכה ע"י מפעל הפיס. חברה ב'אנסמבל לשבט לקום'- מופעי אלתור בחללים ציבוריים, סטודנטית בתכנית SomaticBODY Training.
כוריאוגרפיה וביצוע: נועה שילה ועינת גנץ
עיצוב תלבושות: רוזי כנען
ניהול חזרות: אלכסנדרה שמורק
ניהול אמנותי: רייצ'ל ארדוס
עין חיצונית: שלומית פנדומינסקי

היצירה עלתה בבכורה בפסטיבל מחול שלם 2024 היצירה פותחה בבית המחול מנשה, במרכז Zagreb Dance Center במסגרת חילופי אמנים עם מרכז מחול שלם. הפקתה נתמכה בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, הקרן ליוצרים עצמאיים ופסטיבל מחול שלם.

להקת הפלמנקו רמנגאר | דארבאר

שבת, 4 מאי, בשעה 21:00, אולם דלל במרכז סוזן דלל

להקת הפלמנקו רמנגאר – דארבאר קרדיט תמונה : אסקף אברהם

להקת הפלמנקו רמנגאר – דארבאר קרדיט תמונה : אסקף אברהם 

   
DARABAR  - מסע בחזרה לעצמנו

ניהול אמנותי: קרן ואבנר פסח70 דקות של פלמנקו אנרגטי עם 14 אמנים על הבמה (רקדניות ומוסיקאים), בהשתתפות הרקדנית והאמנית הרב תחומית דגה פדר, מנהלת להקת ביתא.

עכשיו, יותר מתמיד, משהו קורא לנו לאסוף את עצמנו חזרה ואין דבר שיוכל לעשות זאת טוב יותר בשבילנו, כמו הגוף שלנו ושלל תחושותיו…

היצירה החדשה “DARABAR” – ״דארבאר״ (״שבח״ בשפת הצוענים) נוצרה כדי לתת לנו ״פוש קדימה״, כדי לעודד אותנו לזוז יותר… המופע החדש, עשיר במוסיקה חדשה ועיבודים מודרניים מוקפדים.
הוא מזמין לחיבור ממקום פנימי יותר, דרך התשוקה והקצב, מקום של חלום חדש, בעל איכות אחרת, איכות של תעוזה, של תנועה אותנטית של עוצמה.
"ושהקצב נדלק, יש ותעורר בנו אולי גם הכמיהה לעוד… אולי אפילו לרגע עליז של שובבות, אותה שובבות, שפעם שכנה בנו ונעלמה…" (קרן ואבנר פסח) ניהול אמנותי וכואורגפיה: קרן ואבנר פסח

רקדנית אורחת: דגה פדר,

רקדניות: קרן פסח, נוי לחמן, קרן שנור, רנד נג'ר, גאיה ליברמן

שירה: יעל הורביץ, שוקי שוויקי, גיטרה: עילי בורלא, בס פלמנקו: ערן הורביץ, כלי הקשה: יובל קאופמן

קלידים ושירה: אבנר פסח

כלי נשיפה: מרסלו זובר

ניהול מוסיקלי: אבנר פסח ועילי בורלא

עיצוב תאורה: דני פישוף

ניהול הצגה: קרין לדרמן

עיצוב תלבושות: LA FARRUCA


עבודה אחרונה מאת אוהד נהרין
בביצוע אנסמבל בת־שבע

יום שני, 6 מאי, בשעה 21:00, אולם דלל 
במרכז סוזן דלל
יום שלישי, 7 מאי, בשעה 19:00 ובשעה 21:00, אולם דלל במרכז סוזן דלל 

עבודה אחרונה מאת אוהד נהרין בביצוע אנסמבל בת שבע צלם: אסקף   "כל כך מהפנטת שאי אפשר להסיר ממנה את העיניים" שרון טמיר, "מאקו"

"'עבודה אחרונה' היא אירוע בימתי אובססיבי ועוצר נשימה" חגית פלג רותם, "גלובס"

עבר חלומי, הווה כאוטי וחורבן שאחריו עתיד לא ידוע – עבודה אחרונה מתמקמת בזמן.


בקפסולה של היסטוריה מקוצרת, יופי ורוך ניצבים במאבק של הישרדות מול מפגני כוח. הגופים משרטטים קווי מילוט מתוך מציאות שהולכת והופכת כאוטית, אלימה וחסרת תכלית, ומגישים הצעה לאמת פשוטה של חמלה ונחמה. ומעל לכול, כמעין פצצה מתקתקת, מרחפת תנועה רפטטיבית של מאמץ שאינו מתלכד עם עונג – ריצה ארוכה וממוכנת במקום, תזכורת לסיזיפיות של הקיום. עבודה אחרונה ניצבת באזור הדמדומים שבין חלימה מתוקה ליקיצת בלהות, על סף הבחירה בין כניעה זקופה, שתביא אולי להתחדשות, לבין נפילה לתהומות החידלון. משך המופע כ-65 דקות ללא הפסקה

לידיעתכם, פסקול המופע מכיל קולות ירי, המופע מכיל עירום חלקי.

הפקה של להקת מחול בת־שבע בשיתוף פסטיבל מונפלייה 2015, והלראו – המרכז האירופאי לאמנויות, דרזדן בכורה עולמית: 1 ביוני 2015, מרכז סוזן דלל, תל-אביב.

עיצוב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי), עריכת ועיצוב פסקול: מקסים ואראט ,מוזיקה מקורית: גרישה ליכטנברגר, עיצוב במה: זוהר שואף, עיצוב תלבושות: ארי נקמורה, עיצוב אביזרים: רוני עזגד, אסיסטנטים לאוהד נהרין ומקסים וואראט: אריאל כהן, גיא שומרוני

מוזיקה נוספת: Few Mysteries Solved in a Year of Contact – Sagat // Club Life – Hysterics Crusty Juice – MPIA3 // Volume VIP- Monkey Tantrum – Luminox // Nani, Nani, Mummies Baby – Lullabiesof- Europe // Nani, Nani My Sweet Little Baby – Lullabies-of-Europe // Berceuse (Stravinsky) – Clara Rockmore. מאמן ריצה: מרק אור


להקת המחול קמע | פנים לבנות  - בכורה!
יום רביעי, 8 במאי, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל
יום רביעי, 3 ביולי, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל
יום חמישי, 4 ביולי, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל

 

להקת המחול קמע | פנים לבנות, צילום יחצ להקת המחול קמע בכורה עולמית 2024: "פנים לבנות" גינץ ודואטו בערב חדש של 2 יצירות: תמיר גינץ, המנהל האמנותי של קמע מעלה בבכורה עולמית את "פנים לבנות", החוקרת צדדים אפלים במרחבי הרגש האנושי, יצירה השלובה עם עבודת ווידאו ומוזיקה פרי שיתוף פעולה עם האמן הרב תחומי, גיל נמט. כוריאוגרפיה: תמיר גינץ

עיצוב תאורה: שי יהודאי יצירת המופת המרהיבה "GNAWA" של נאצ'ו דואטו (ספרד), כוריאוגרף בינלאומי מהחשובים בדורנו, חותמת את הערב במפגן ווירטואוזיות של ריקוד במיטבו.

היצירה חוזרת לרפרטואר קמע במחווה מרגשת מנאצ'ו דואטו ללהקת המחול קמע ולקהל בישראל.  להקת קולבן דאנס | ככה
יום חמישי, 9 במאי, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל
יום שבת, 25 במאי, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל

 
צילום: גיל רובינשטיין זיו ברק במרחב האמנותי המתפתל, להקת קולבן דאנס מבקשת לאתגר את ההטיות המסורתיות של המחול והחיים עצמם דרך "ככה", יצירה אינטימית וסוערת המקבלת קול ונוכחות דרך החזון הכוריאוגרפי של אמיר קולבן. במסגרת היצירה, התהליך הקולקטיבי של חוויות רקדני הלהקה משתלב לתוך מעגל של תובנות עמוקות וחקירה של שאלות שרובנו לא מעיזים לשאול. המופע "ככה" מציע פרשנות נועזת ומרהיבה, החורגת מתחומי המחול המסורתיים, ובכך יוצרת דיאלוג דינאמי בין הקונקרטי לאבסטרקטי, בין הקליל לעמוק. כל זאת, תוך משיכה בחוטי הומור דקים המתרגמים לשפת תנועה עצמתית ולדיאלוג בימתי. המסע שמציע "ככה" הוא מסע גילוי לעבר הלא נודע של החיים, דרמה, והומור, כל אחד מהם משחק תפקיד מרכזי בחגיגת החוויה האנושית, חוויה שמציגה את הדינמיקה המורכבת של החיים והיצירה. רקדנים/שותפים ליצירה:  לורלין אנדריי, מור בירגר, סוניה זווסלקה, שרון כהן, צביקה היזיקיאס, ויבהור דב, עידן קוגן, ג'ושוע סוטון אמיר קולבן

עיצוב מוסיקלי, תפאורה, טקסט: אמיר קולבן

מוסיקה: Nicolas Jaar, Acid Pauli, NU, Jo.Ke, Raz Ohara, Chris Schwarzwälder ft. Matanza, FKA Twigs, Bella Ciao (folk song), Koda, Bachar Mar Khalife, Chapelier Fou, Daft Beatles (Blondie + Philip Glass), Erik Satie

קריינית: ורדה זילברברג, עיצוב תלבושות: עדי יאיר, עיצוב תאורה: אורי מורג אריקה רינטוביץ׳ | שאקטי
יום שבת, 11 מאי, בשעה 20:30, אולם דלל

צילום: אסקף אברהם, אפרת מזור


״להקת המחול הזו שונה מכל מה שראיתם״

(שני תמרי, ישראל היום) שאקטי היא יצירתה החדשה של אריקה רינטוביץ׳ והמובמנט פרוג׳קט. כוח נשי עצמתי ומהפנט ביצירה המשלבת תאטרון פיזי, מחול, אמנות וקרקס. המילה ״שאקטי״ לקוחה מסנסקריט, זה הוא כוחה המניע של הרוח. היא מייצגת את הכוחות הדינמיים שזורמים ביקום כולו. האנרגיה שלה מניעה אותנו לפעולה, נותנת לנו את האומץ ליצור ולהגשים. התשוקה היא חלק פעיל בתוכה. זה הוא כוח מניע בחיים ומקור לכל שינוי והתפתחות. שאקטי נמצאת בתוך כל אחד ואחת מאיתנו. כל שעלינו לעשות- להתחבר אליה . יצירה זו שואבת השראה מעולם ההגות והאמנות העשיר של התרבות ההינדואית.

אריקה רינטוביץ׳, מייסדת ה -Movement project היא רקדנית, יוצרת , פרפורמרית ומורה ליוגה. בוגרת תואר ראשון ושני בלימודי מזרח אסיה, תואר שני נוסף בפילוסופיה של המדעים ותואר ראשון נוסף במוסיקה. בוגרת הכשרה מקצועית כרקדנית באולפן למחול בת-דור בתל אביב, בית הספר למחול של רינה שיינפלד ותיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול ע״ש רובין בירושלים. בוגרת לימודי דיפלומה בקונסרבטוריון הממלכתי לבלט, ספרד. בוגרת בית הספר הגבוה לבלט של ויקטור אוייטה במדריד (Victor Ullate) מייסדת ה Moving being method- שיטת תנועה המשלבת אימון תודעתי פנימי יחד עם אימון פיזי רחב ומגוון.

רקדה בלהקת בת דור ובאופרה הישראלית. רקדה בהפקות בחו״ל – בין היתר בפרוייקט סיוויק בציריך שם עבדה ויצרה עם: ‏ Philippe Saire, Jean- Philippe Guilois, Shannon Moreno, Jesica Huber , Caroline Finz ובפרוייקטים רבים בספרד , במסגרתם עבדה עם אלפונסו גרסיה.

במקביל לעבודתה כרקדנית תרגלה יוגה מגיל 11. בשנים האחרונות היא מתגוררת על הקו בין ישראל להודו ומכשירה מורים ליוגה. יחד עם המחול והיוגה היא עוסקת גם במובמנט לפי שיטת עידו פורטל. נכון להיום אריקה מופיעה ויוצרת עם המובמנט פרוג׳קט, מלמדת סדנאות ורטריטים של ה Moving being method ומעבירה הכשרות מורים מרוכזות בארץ ובחו״ל. כוראוגרפיה וביצוע: אריקה רינטוביץ׳

רקדניות שותפות ליצירה: אריקה רינטוביץ׳, אילנה שרה קלייר בלסן, קרן אלנקוה, איה דגני

עיצוב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי)

ראש צוות טכני: ליאור לוין

טכני אוירי: יניב סוויסה

עיצוב פסקול: יובל גרן

עיצוב תלבושות: יסמין וולק

ניהול חזרות: רייצ׳ל ארדוס, עינת בצלאל, רן בן דרור

דרמטורגיה: רייצ׳ל ארדוס.

יעוץ אמנותי: אסנת אלכביר

וידאו: אוראל בצלאל

גרפיקה: קארין טרניו שמש

יחסי ציבור: קרנית בסון

ניהול הצגה: עינת בצלאל

ניהול והפקה: אריקה רינטוביץ׳  קבוצת מחול יעל שילר | סופי
יום חמישי, 16 במאי, בשעה 21:00
, אולם דלל במרכז סוזן דלל
יום שישי, 14 ביוני, בשעה 21:00, אולם דלל במרכז סוזן דלל  When our wings are cut, can we still fly? יצירה שנוצרה באיזור הדמדומים שבו יש ואין מילים. ובכל זאת יש צמא ורגעים מהפנטים של חיבור והכלה. כמו הירח, גם המעגל מתמלא ומתרוקן בכל פעם מחדש והמעגל הזה הוא רפטיטיבי. הטבע האנושי אינו משתנה, מציאות מגוחכת של שיגעון גדלות ומיתוסים של גבורה וזיכרון, טקסי קינה ופולחן, אקסטזה ועונג, אש ותימרות עשן. זוהי יצירתה השלישית של יעל שילר (Lily, Gloria). סופי מחבקת את לילי ואת גלוריה, אשר מצאה בהן היוצרת (והרקדנית) כנפיים עוטפות, מחסה ובית. 70 דק׳, 6 רקדנים כוריאוגרפיה: יעל שילר

רקדנים: יעל שילר

דיוויד פארקר

איילה מגריל

נאור וולקר

שון זילברשטיין

אנטולי שיינפלד          עדי בוטרוס | כניעה
במסגרת 'שישי באורה'
יום שישי, 17 במאי, בשעה 14:00סטודיו אורה - לא מסומן במרכז סוזן דלל

עדי בוטרוס – כניעה צילום אריאל תגר כניעה הוצגה לראשונה בקיץ 2018 במרכז סוזן דלל, ומיד לאחר מכן ב-Theatre de la Ville, פריז. נקודת הפתיחה טמונה בעבודה 'תמיד זה כאן', דואט גברים משנת 2016, שלמעשה, 'כניעה' הרחיבה את העיסוק המגדרי כאשר הציבה דואט נשים כהמשך לדואט גברים. העבודה מעוררת היבטים של זהות מגדרית בתנועה ובפעולה הפרפורמטיבית; התמודדות עם אינטנסיביות, שימוש בקול והשתקתו, ביטויים של שליטה וכוח. מבני היטמעות של גוף בגוף, יחסי התמיכה, ההישענות והתלות, שותפות הגורל – מקבלים משמעות ותוקף חדשים. כניעה היא יצירה תובענית לביצוע, ומתוך התובענות היא אוחזת באופטימיות, בשאיפה הבלתי פוסקת לסנכרון וחמלה כלפי האחר, שבתקופתנו משמעותם מהדהדת ביתר שאת. עדי בוטרוס הוא כוריאוגרף, רקדן, מעצב סאונד ותפאורה. נולד בשנת 1989 בבאר שבע, למד בסדנת המחול מטה אשר – געתון, ובהמשך ב״מסלול להכשרת רקדנים״ – תל אביב-יפו. בשנת פעילותו הראשונה זכה עם יצירת הביכורים שלו מה שבאמת מרגיז אותי בפרס ראשון בגוונים במחול 2013, ולאחר עשור של פעילות רציפה, בשנת 2022, קיבל את פרס שר התרבות והספורט ליצירה במחול על גוף עבודותיו. מעמדו הבינלאומי של עדי בוטרוס כאמן בעל השפעה מקבל תוקף בשנים האחרונות. מוסדות תרבות יוקרתיים מעניקים לו וללהקתו תמיכה כלכלית להפקת יצירות והצגתן על במות בינלאומית לצד שיתופי פעולה מבוססים וארוכי טווח עם Theatre de la Ville Paris, Biennale de la Danse Lyon, Julidans Amsterdam ומרכז סוזן דלל. יצירותיו מתמקדות בהיבט של העברת רעיונות מוסריים ומבקשות לחשוף מהות של אינטימיות פרפורמטיבית, המתייחסת אל הגוף כקולט מציאות המסוגל לשקף אותה בצורה חדשה. כוריאוגרפיה, ביצוע ועיצוב פסקול: עדי בוטרוס, רקדנים יוצרים: אבשלום לטוכה, ענת ועדיה, סתיו סטרוז׳ בוטרוס, יעוץ אמנותי: ענת ועדיה, מאי זרחי, עיצוב תלבושות: סתיו סטרוז׳ בוטרוס היצירה ״כניעה״ הוזמנה ונתמכה על ידי Théâtre de la Ville – Paris, וכן נתמכה על ידי La Faïencerie -Théâtre Cinéma – Creil ומרכז סוזן דלל למחול ותאטרון – תל אביב יפומרכוס אשלה להקת הטנגו |Amor y Tango
יום שישי, 17 מאי, בשעה 15:30 ובשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל

 

MARCOS AYALA Dancer – Choreographer – Director He was born in Buenos Aires, Argentina and from an early age, he began to study folkloric dances and to perform in different folkloric festivals in the country. At the age of 13 he was invited by Héctor Arico to join the company "Danza Argentina" with which he made his first tour of Europe for two months. In 2004 he graduated as National Master of Argentine Dances from the National School of Dance and in 2005, the famous Musical Director Gustavo Santaolalla invited him as a dancer to join the group "Bajo Fondo Tango Club", with whom he toured all over the country. In 2006 he travels on his own to Japan and wins the "First Prize" in the "World Tango Championship" that took place in that country. His career as a professional tango dancer has been very dizzying being invited to be part of the dance companies; "La Esquina Carlos Gardel", "Tango Pasión", "Mora Godoy Tango Company" with which he made countless national and international tours and shows such as "Tango Libertad" with Miguel Soto, "Tango Porteño" with Juan Carlos Copes, "Chantecler Tango" with Mora Godoy at the Châtelet Theatre in Paris (2013); which sold out for a whole month and where the specialized press recognised him as "The real revelation of Tango" for his leading role. His creative and entrepreneurial spirit motivated him to form his own company to express his choreographic concerns. Thus was born in 2014 "Tango Lovers", a company that he directed and with which he began to tour internationally, with the United States as a recurring country. In 2015 the New York Association of Entertainment Writers awarded him the "LATIN ACE AWARDS” for his professional career. In 2016, feeling the need to identify his company with his own name, he changed the name to "Marcos Ayala the Tango Company". In the same year he was invited by the Artistic Director of the Teatro Colón in Buenos Aires to take part in the “Bicentenary Celebrations” of Argentina, which took place outdoors with his company and was broadcast live on television throughout the country. In the middle of 2016 he premiered his first integral show, “Tango Buenos Aires", performing in the interior of the country and then touring extensively in Russia, Israel and China. At the end of 2017, venturing into the language of the musical, a new creation took shape and premiered "Tango in the Shadows" with which he toured again in Russia, Sweden, Finland, Lithuania, Moldova, Israel, Doha and Spain and ended up presenting it in Buenos Aires, where the critics and the general public gave it a standing ovation. In 2019, he faces a new choreographic challenge in the same line of musical shows: "Astor Tango, the final judgment" which premiered in Israel in August and from there 3 months of performances between Europe, Turkey and Russia. In 2022, during the end of the Pandemic, he is hired to stage two different and simultaneous shows in two Tango houses in Buenos Aires, “Casablanca Tango” and “Mansión Tango”. In April 2023, he is invited to participate in a reality show “Tangomania” on Lithuanian television with the premise of dancing Tango. A program with a very high rating where he finished with the "First Prize". That same year he starts a tour with his company with a new play called "Tango, where the story begins" touring in a first part the Baltic countries, Armenia and Georgia and from September another tour with the same play is projected starting in Sweden, Finland, Israel, Russia and ending in mid-January 2024 in China. Marcos Ayala is undoubtedly one of the most representative dancers and choreographers in Argentina, a creative and restless spirit in constant artistic search.   להקת הבלט הישראלי | אגם הברבורים
יום שבת, 18 מאי, בשעה 12:00 ובשעה 14:00, אולם דלל במרכז סוזן דלל גרסה מקוצרת לילדים, לנוער ולכול המשפחה. הפקת מקור, לכוריאוגרפיה המוכרת והידועה של מריוס פטיפה ולב איבנוב, למוסיקת הבלט המפורסמת ביותר של פטר אילץ' צ'ייקובסקי, סיפור אהבה מופא של אודט הברבורה וזיגפריד הנסיך על האגם הקסום. גרפיקאי: אור רייכרט  להקת המחול הקיבוצית | גרסת הבמאי מאת רמי באר
יום שני, 20 במאי, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל
יום שלישי, 21 במאי, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל
 
גרסת הבמאי מאת רמי באר צלמים : אייל הירש, לאה בסודו גרק


יצירה חדשה מבעבעת מתוך רגעים אייקוניים ומתהווה מחדש בגרסת במאי מפתיעה וסוחפת. רמי באר קושר את העבר, ההווה והעתיד באמצעות פירוק מרכיבים ורצפים, פרשנות חדשה ונקודת מבט רעננה, המשנה את מי ואת מה שמתרחש סביבה. כוריאוגרפיה, עיצוב במה, תאורה ותלבושות: רמי באר

עיצוב פסקול: רמי באר, אייל דדון

טקסט: "ריביירה" מאת דוד אבידן

קריינות: נעם באר

מנהלת להקה בוגרת ועוזרת למנהל אמנותי: ניצה גומבו

רקדנים: איליה ניקורוב, גרייס וורד, סו ג'ון קים, לאה בסודו-גרק, איילה איברמס, דנבר סקוט, הדר פינקלשטיין, אורין זבולון, עדן בקרמן, פרנצ'סקו קוואצ'יו, פרנסיסקו אנטונס קמארניירו, תומאסו זוקנייה, ניקולס גרלו, דביר לוי, אנתוניו סרפיגליו, לואיג'י סיויטרז, מיכל ואך, מריאנו קרלוצ'יו   אוליביה קורט מסה | I carry, you hold
יום רביעי, 22 במאי, בשעה 20:00, סטודיו אורה – לא מסומן, במרכז סוזן דלל 
אוליביה קורט מסה | I carry, you hold צלם: Gennady Tashlitsky במרחב בלתי מתפשר של פעולות פיזיות, מערכת יחסים בין אישה לגבר, עוברת ניעור, ערבוב ובדיקה מחדש אין ניצחון או ההפסד. אין היררכיה "בדואט זה, המבוצע בצורה מרשימה ומורכבת היטב, חבר המושבעים רואה סיפור שובה לב של העצמה, שיחרור ושוויון. היצירה מרגשת לצפייה, בגלל הבחירות המעניינות, העין לפרטים כמו גם מהלך הפסקול הייחודי. הקהל מוזמן ביעילות לעקוב מקרוב אחר העלילה המוצגת בגלל ההתקדמות המתוחכמת של הקשר שנחשף בדואט זה. האמון והקשר בין הרקדנים ראויים לציון. חבר השופטים מעוניין מאוד לראות את התפתחותה הנוספת של הכוריאוגרפית הזו.

"חבר השופטים RIDCC אוליביה קורט מסה היא אמנית ויוצרת עצמאית ישראלית-צ'יליאנית. מסורה במשך יותר מ25 שנה לאמנות המחול והמופע, בתור מבצעת, כוריאוגרפית, מאלתרת ומורה. אוליביה החלה לרקוד בגיל 14 בצ'ילה עם קבוצת התיאטרון הפיזי של אוסקר דל בארדו. בגיל 17 היא היגרה לגרמניה וסיימה תואר ראשון במחול עכשווי והוראת מחול בביה"ס הגבוה למוסיקה ולמחול בקלן. עם סיום לימודיה היא עבדה כרקדנית עצמאית בגרמניה עם הקבוצה של וורה-סאנדרס-ארט-קונקטס (VeraSandersArtConnects) ועם קבוצת אלטרנו (מקסיקו). היא הצטרפה ללהקת המחול MSschrittmacher בתיאטרון של אולדנבורג וכן רקדה בתיאטרון-המחול של הכוריאוגרף מרקו סאנטי (Marco Santi Tanztheater) של אוסנאברוק, שם עבדה בין היתר עם היוצרים גיא וויצמן ורוני חבר, מרטין סטיפרמן, מרקו סאנטי, לוק דאנברי, מאסימו ג'רארדי, וורנה וויס, אנצ'יה רוז ועוד אחרים משנת 2010 היא מתגוררת בישראל. במהלך שנותיה כאן עבדה והופיעה עם היוצרים יוסי ברג ועודד גרף, רננה רז, סהר עזימי, רועי אסף, דפי אלטבב, שרונה פלורסהיים ורותם תש"ח. היא זכתה בפרסים רבים, ביניהם: פרס משרד התרבות לשנת 2017 למבצע הסולו הטוב ביותר; תחרות כוריאוגרפיה דואט בינלאומית ברוטרדם לשנת 2022, פרס XL Production, פרס קהל ושני פרסי שותף; ופרס משרד התרבות הישראלי לשנת 2022 להופעה הטובה ביותר. כוריאוגרפיה: אוליביה קורט מסה רקדנים: אוליביה קורט מסה ויוחאי גינתון עיצוב סאונד: רועי חסון מוזיקה Wolfgang Amadeus Mozart/Piano Concerto No 23 in A Major, K.488: ll.Adagio עיצוב תלבושות: פקטורי 54 מנהלים אומנותיים: איציק גלילי ומאטה מוריי             להקת מחול רועי אסף GIRLS 
יום חמישי, 23 במאי, בשעה 20:30, אולם דלל, במרכז סוזן דלל
הנטייה האנושית להכללת יתר היא שעומדת במרכז היצירה Girls. חמש נשים באדום, על רצפה לבנה וצרה, חושפות עצמן לקלישאות עיקשות על נשיות. הקולות מתגברים כדי לרַצות, כדי למחות, כדי לפייס. המחוות מזעריות, פתייניות – כאילו יצאו מתוך קטלוג הפנטזיה הגברית. דומה שהנשים הן שניצבות באור הזרקורים, ועם זאת אין לטעות – הסכנה רובצת על כל מי שיושב בחשכה וצופה בהן. חמש נשים מתאספות ומנהלות דיאלוג מורכב עם ציפיותיה ודרישותיה של החברה, אשר מוטלות – בחשאי, בעוצמה, בלי הרף – על כתפי כל אחת ואחד מאיתנו. מאת: רועי אסף

מופיעות: אלה איסמן – ליבר , ביאטריס לאריבה, נעמי בן דוד, רוני ארגמן, רוני מילטין

עיבוד ועריכה מוסיקלית: רעות יהודאי

מוסיקה: Penny Serenade/Das Pfennig-lied (Melle Weersma) End of the World (Arthur Kent and Sylvia Dee) Mambo No. 5 (Perez Prado) La noche de los Mayas (Silvestre Revueltas, conductor Gustavo Dudamel, Simón Bolívar Symphony Orchestra of Venezuela) You Are So Beautiful (Billy Preston and Bruce Fisher) Girls Just Wanna Have Fun (Robert Hazard) Abends in der kleine Bar (feat. Rudi Schuricke) ניהול חזרות: קורינה פריימן

ליווי אמנותי: אריאל פרידמן 2013-2023

רונית זיו, במסגרת פסטיבל “הרמת מסך" 2013.

יאיר ורדי במסגרת פסטיבל "אינטימדאנס" 2014.  להקת קולבן דאנס – מלכת השלג
יום שישי, 24 במאי, בשעה 14:00, אולם דלל במרכז סוזן דלל צילום : אפרת מזור 'מלכת השלג': תיאטרון – מחול לכל המשפחה

"המופע 'מלכת השלג' מאת הכוריאוגרף אמיר קולבן, הוא תיאטרון מחול נדיר באיכותו המרהיבה על פי סיפורו הידוע של הנס כ. אנדרסן. הוא מציג את סיפורם של קאי וגרדה, חברי ילדות ששד ממזרי ומלכת שלג קרה מפרידים ביניהם. גרדה מחליטה לצאת למסע הרפתקאות במטרה להציל את קאי ולהחזיר אותו הביתה. במהלך המסע המפרך היא פוגשת קסמים וכשפים, שודדים ומלאכים שמובילים אותה לארמונה של מלכת השלג, בו היא מוצאת את קאי. להקת קולבן דאנס רוקדת ומשחקת את הסיפור העוסק בחברות אמיצה, אהבה, ונחישות המתגברת על כל המכשולים בדרך. במופע תמונות מרהיבות וקסם אגדי מלווה במוסיקה הנצחית של וולפגנג אמדאוס מוצרט ובובי מקפ'רן. כוראוגרפיה: אמיר קולבן

תלבושות: יערה צדוק

מוסיקה: וולפנג אמדאוס מוצרט, ארם חצ'אטורייאן, בובי מקפ'רין, אציו בוסו.


להקת תיאטרון מחול ירושלים וצמד הפסנתרנים קנאזאווה – אדמוני | תהום רבה
יום שני, 27 במאי, בשעה 20:00, אולם דלל במרכז סוזן דלל
יום ראשון, 30 במאי, בשעה 20:00, אולם דלל  במרכז סוזן דלל
 

צלם : אילן חזן

עיצוב גרפי : אלינור קרני היצירה "תהום רבה" עוסקת בהיבטים הדואליים של מושג ה"תהום". היא יונקת את השראתה מתפישת העולם האירידוסופית® – תפישה הרואה בסיפור המבול המקראי אנלוגיה למצבנו הקיומי בהווה, הן במובן של הכחדת הישן והן במובן של יצירת הראשית מן החדש. לפי תפישה זו עוברת האנושות אז וכיום התמרה קוסמית גבוהה שמטרתה ניקיון. כל מגדלי ה"אגו" שהאדם בנה, כל הדעות מוצקות שיצר במטרה "להגן" על עצמו, כולם מתמוטטים כדי שהאדם יעסוק בעיקר בתיקון יחסים קרובים, בחניכת ילדים, בערכים ובמידות. "לֹא יִהְיֶה עוֹד מַבּוּל לְשַׁחֵת הָאָרֶץ" (בראשית ט י"א) נותן אלוהים את הבטחתו לצאצאיו של נח לכן צמצום האנושות בימנו הוא בתחפושת אחרת; האנושות מתקשה ללדת את הנשמות האלוהיות באופן טבעי ונותרת חסרת אונים אל מול פגעי הטבע, האסונות, המגיפות והמלחמות הגובות מיליוני קורבנות מדי שנה. כדי לא להיכנס ל"כלא האנושי" בצורות שונות, בדימויים ובתעתועים, שוהה האדם לעתים בהתבודדות, בהקשבה וביצירת התקשרות לאמת העצמית. הוא משיל את מלבושיו הרברבניים והמתעתעים ועומד בענווה אל מול האמת הערומה של ההבנה המאוחרת. הבריות יכולות לאהוב אותו יותר או פחות אך אינן יכולות לשופטו. הוא אמיתי, נאמן לעצמו ומשול ללהבת נר נשמה. כך על ידי תיקון עצמו תורם האדם לאיזון הכלל. כוריאוגרפיה : חנוך בן דרור

רקדנים : דינה גיבר , יוסי צרפתי , ענבר טנזר , ויולה גספרוטי , לאורה וולרוונס

פסנתרנים : טמי קנאזאווה ויובל אדמוני

עיצוב תלבושות : ירדן משה

הפקה וניהול חזרות : אליה אטיאס

מוסיקה : יוהן סבסטיאן באך: האריה הפותחת לווריאציות גולדברג פרלוד ופוגה 853 ברשימת יצירותיו (עיבוד לשני פסנתרים: פיטר בסלינג) פוגה 867 ברשימת יצירותיו (עיבוד לשני פסנתרים: פיטר בסלינג) ארבו פארט: (1976) Für Alina.פרנץ ליסט:

זכרונות מדון ג'ובאני


           נדין בומר – קולנוע אמריקאי
יום שלישי, 28 במאי, בשעה 20:30, אולם דלל במרכז סוזן דלל
היצירה מעלה בדרך ייחודית, מקורית ושנונה את חווית הצפייה בסרט קולנוע, המוקרן בשתי הצגות. בהצגה הראשונה מגיעות לקולנוע מריונטות המעבירות את חויית הקולנוע מנקודת מבטו של מפעיל הבובות. בהצגה השנייה מגיעים לסרט אנשים המהווים תרגום לדמות המריונטה.

כל זאת במקצב זוויות ושפת תנועה הייחודית ללהקה.

כוריאוגרפיה וניהול אומנותי: נדין בומר

תלבושות: אפרת ערבות, מאלני לומברט

תפאורה: שי יהודאי, נדין בומר, ג'ק רובינסון


אורך היצירה: כ-60 דקות  לכל המופעים ניתן לרכוש כרטיסים בקופות או באתר  - https://www.suzannedellal.org.il/  אודות מרכז סוזן דלל מרכז סוזן דלל למחול ולתיאטרון, הינו המרכז המשמעותי ביותר למינוף המחול בישראל מעל לשלושים שנה, מרכז תרבות ישראלי השוכן במתחם אשר נמצא בשכונת נווה צדק שבתל אביב. המרכז הוכרז כזוכה פרס ישראל בתחום אומנות המחול לשנת 2010. לפרטים נוספים: דניאל לאור, שטרן אריאלי סער- 052-320-3691  |  danielle@sapr.co.il