תנועת "בונות אלטרנטיבההמובילה את מחאת הנשים, משיקה השבוע את ספר הצילומים הראשון של המחאה, "אדומותמחאת הנשים שהפכה לסמל", בו לוקחים חלק עשרות צלמיםאמניםאנשי רוח ואקטיביסטיםכל ההכנסות יוקדשו להמשך פעילות העמותה למען הדמוקרטיה וזכויות נשים

ים המלח, אדם שפיגל, 24.3.23

ים המלח, אדם שפיגל, 24.3.23

בפברואר 2023 התכנסו כעשרים נשים, עטופות בגלימות אדומות וכובעים לבנים שהסתירו את פניהן, וצעדו מול בית המשפט העליון בירושלים. הייתה זו יריית הפתיחה למה שהפך לסמל המחאה נגד ההפיכה המשטרית ולמען הדמוקרטיה.

מיצג "סיפורה של שפחה" של תנועת הנשים "בונות אלטרנטיבה" סחף עשרות אלפי נשים ברחבי הארץ והעולם, תועד על ידי אלפי צלמים וגופי תקשורת ישראלים ובינלאומיים, זכה למחוות בעולם האמנות, התרבות הפופולארית וברשתות החברתיות וחשוב מכל – חולל התעוררות אדירה בקרב ישראלים מכל המגזרים וקצוות הקשת הפוליטית.

גיא שמואלי, חוצה עם עגלה בין שני טורים, בית ינאי

גיא שמואלי, חוצה עם עגלה בין שני טורים, בית ינאי

"אדומותמחאת הנשים שהפכה לסמל", הספר הראשון שמתעד את המחאה ההיסטורית של 2023 עד כה, מביא את סיפורה של מחאת הנשים דרך צילומים, יצירות אמנות, עיצוב, קריקטורות וטקסטים מקוריים, כולם פרי עבודת התנדבות ותרומות של פעילים ופעילות למען הדמוקרטיה.

הספר, שיצא לאור השבוע, כולל כ–200 עמודי צבע בכריכה קשה מלווים בטקסטים בעברית ובאנגלית שנכתבו על ידי פעילות המחאה, אמנים, צלמים ואנשי רוח. בין האמנים שתרמו את יצירותיהם לספר: שושקה אנגלמאייר, ניצן מינץ, זויה צ'רקסקי, #TAG, דניאלה לונדון, קרן שפילשר, איתן ויתקון ורבים נוספים.

נגבה, יורם אלעזרי 23.3.23

נגבה, יורם אלעזרי 23.3.23

מתוך הספר 
"אדום הוא צבע שאי אפשר להתעלם ממנו. הוא צבע שבולט בין עשרות ספרים על מדף ובין מאות אלפי מפגינים ברחובות. נשים אדומות הן נשים שאי אפשר להתעלם מהן" (הקדמה, "הספר הזה אדום", קרן בר לב).

"השאלה איך פוגעת הקואליציה הזאת בזכויות של כל אחת מאיתנו הפכה פתאום משמעותית מתמיד. עשרות אלפי ישראליות התעוררו והצטרפו להפגנות נגד הפרדה, הדרה, אפליה, דריסת זכויות ואלימות נגד נשים" ("ההתחלה", מורן זר קצנשטיין, מייסדת "בונות אלטרנטיבה").

עורכות: מיטל מנור, קרן בר לב  |  עיצוב: סטודיו רוני ורוני.

כל ההכנסות ממכירת "אדומות" יוקדשו להמשך המאבק בהפיכה המשטרית ולפעילות תנועת "בונות אלטרנטיבה" לקידום שוויון חברתי, העצמת נשים ויצירת מציאות שוויונית ובטוחה לכולן ולכולם.

מחיר: 160 ש"ח (120 במכירה מוקדמת, עד ה-29.7) https://www.lp.bonot.org/

קרן שפילשר, אנחנו זן נדיר, 2023, אקריליק על נייר

קרן שפילשר, אנחנו זן נדיר, 2023, אקריליק על נייר