אוצרת: מיה פרנקל טנא
נעילת התערוכה: 29.6.24

זוג האמנים נוי ותמיר בתערוכת היחיד הראשונה שלהם בגלריה רוזנפלד. התערוכה בפרקים הקודמים כוללת רצף של יצירות הקשורות באירועים מכוננים בביוגרפיה של הצמד כאשר ברקע חוויות התבגרות כנערים קווירים בישראל, חיים תחת מלחמה מתמשכת, ומאבק בשלטון מושחת כאורח-חיים. דרך מבט רטרוספקטיבי משתקף העבר של הזוג במציאות העכשווית של ריבוי משברים, אלימות והתפוררות מוסרית.

נוי ותמיר: "היקום הפנטסטי שלנו הופך בתערוכה לניסיון  להתמודדות עם טראומה אישית וקולקטיבית אל מול תחושות של ניתוק, הזרה מהמציאות וחוויה מתחזקת של חיים בסימולציה".במרכז החלל מוצב פסל עשוי קרמיקה וברזל בדמות פרש רכוב על סוס-מפלצת עצום בגודלו.

שם היצירה - מגיפה, מלחמה, רעב ומוות מבוסס על שמותיהם של ארבעת פרשי האפוקליפסה מתוך תיאורי אחרית הימים בברית החדשה, ומהדהד אירועים בהווה. העבודה נוצרה בתקופת ההפיכה המשפטית בישראל בהשפעת ההפגנות הסוערות וחווית האימה אל מול פרשי משטרה רכובים על סוסי ענק שחורים. המונומנט המוצב בחלל מתכתב עם פסלי מלכים ומצביאים בכיכרות ערים אירופיות, אולם כאן מוחלפים ההוד וההדר במפלצתיות תמנונית מרובת זרועות המשקפת הוויה כוחנית וקונספירטיבית.

Ouest No' 1_Noy&Tamir

Ouest No' 1 Noy&Tamir

שתי יצירות בתערוכה קשורות בביוגרפיה של תמיר ובחווית ההתבגרות כנער גיי. העבודהQuest No' 1  היא מיצב המתאר סצנת משימה מעולמות ה- D&D (מבוכים ודרקונים).
במרכזו סביבת משחק עשויה קרמיקה המשמשת כתפאורה לסצנות הדמיוניות.
עבור תמיר משחק-התפקידים האיקוני קשור לאירוע מכונן - פיגוע הירי בבר-נוער בקיץ 2009, אותו נהג לפקוד בקביעות. באותה שבת גורלית ויתר תמיר על הביקור השבועי לטובת מפגש D&D שנמשך שעות ארוכות.

פרומו לתוכנית החדשות לנוער 23 דקות בהנחיית תמיר ארליך, החינוכית, 2010

פרומו לתוכנית החדשות לנוער 23 דקות בהנחיית תמיר ארליך, החינוכית, 2010

דמותו של תמיר הנער ניבטת גם מתוך עבודת הוידאו OMG it’s the guy from T.V העבודה מבוססת על קדימונים לתוכנית אקטואליה לנוער בהנחייתו. כל אחד מן הקליפים נפתח בכותרת "מחר!" - הבטחה שלרוב אינה מתממשת. העבודה מוצגת על מסך טאבלט בתוך מסגרת קרמיקה בהשראת תפאורת אולפן החינוכית בתחילת שנות ה -2000.


The Tourists_Noy&Tamir

The Tourists Noy&Tamir


נוי ותמיר יוצרים מייצבים פיסוליים עמוסי-פרטים ורפרנסים המשלבים וידאו, סאונד ותאורה. בחללים תיאטרליים מוקפדים, בעלי שפה חזותית מובהקת מתערבבים אירועים אישיים, חברתיים ופוליטיים.
השניים השתתפו בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם והציגו תערוכות יחיד במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית (2018); מוזיאון הרצליה (2021); מוזיאון פתח תקוה (2021); גלריה ACC של ויימאר, גרמניה (2022); הגלריה של אוניברסיטת תל אביב (2023); גלריית המדרשה (2023).
נוי ותמיר זכו במגוון פרסים ומענקים בניהם: פרס גילברט בייס (Gilbert Bayes) של האגודה המלכותית לפיסול; תמיכות ARTIS לתוכנית שהות אמן; מענקי מפעל הפיס לתערוכות ועוד.
נוי חיימוביץ' בעל תואר ראשון בתקשורת חזותית ותואר שני באמנות מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל (2016, 2019). תמיר ארליך סיים בהצטיינות תואר ראשון באמנות מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ותואר שני בפיסול, מהקולג' המלכותי לאמנויות של לונדון (RCA 2017, 2020 בתמיכת קרן קלור ובצלאל).

Previously_Noy&Tamir

Previously Noy&Tamir


גלריה רוזנפלד, רח' המפעל 1, תל אביב | https://rg.co.il
שעות פתיחה: ימים ג'-ה', 18:00-12:00,
יום ו', 14:00-11:00; שבת, 13:00-11:00