"סיפנדלה" ספר ילדים מאת: עידית אלפסי

סִיפַנְדֵלָה - ספר צבעוני מלא חן ורגישות, מעורר את הדמיון והיצירתיות - ציורים מרהיבים, שפה קולחת בגובה העיניים, על מצבים בחיינו. בדמיון ובקריצה. 
סִיפַנְדֵלָה מספרת על רגשות שונים:  הרגשת חשיבות, מבוכה, צער, שמחה, או שעמום. 
איך "מדברים רגשות" שקיימים בנו, גדולים וקטנים, הורים וילדים.  
סִיפַנְדֵלָה מספרת ומשתפת בדרכה המיוחדת. ילדים שומעים, קוראים ומזדהים עם החוויות שהיא מספרת עליהן בימים טובים וטובים פחות. 
בתום הקריאה בספר אולי הילד הפרטי שלכם ימצא צבע/רגש שלא מוזכר בספר? 
ספר שהוא קצת מצחיק, קצת רציני, המדבר לילדים בשפה עשירה ובגובה העיניים.

"סיפנדלה" ספר ילדים מאת: עידית אלפסי

עידית אלפסי – ציירת, ספר ביכורים אמנית. חיה ויוצרת במושב אודם בגולן.
עידית מציירת באקריליק על קנווס, בעפרונות על נייר, במילים על דף (ספר).
הציורים מתחילים לפני שעידית מתיישבת מול כן הציור ומציירת.
תחילתם בחיים בטבע, במפגש עם אנשים, בחיבורים שונים, בחוויות ורגשות.
עידית בונה עולם שלם בציור בדיוני של המציאות הריגשית, מאהבה זו נוצרים הציורים.
הרעיון לספר הילדים נוצר לפני שנים.
בשנת 2021 החליטה עידית להפוך אותו לספר ממשי.
השקת הספר המודפס בתערוכת ציורים שלה – "עפרונות צבעוניים" ביקב הר אודם שאצר יוחנן הרסון ז"ל.
שם התערוכה הוא מחווה לספר שנחשף לבאי התערוכה, מכל הגילים.
עידית מזמינה אתכם לגלות מה מסתתר בין הדפים, ואת עולמה המיוחד של סיפנדלה.

הספר מכיל, 22 עמודים צבעוניים. מאויר ומנוקד. מתאים  לגיל הגן וכיתות א'-ב'. 

"סיפנדלה" ספר ילדים מאת: עידית אלפסי
"סיפנדלה" ספר ילדים מאת: עידית אלפסי

לרכישת הספר ויצירת קשר, דרך האתר:
https://www.edithalfsiart.com/
לתשלום באשראי:
https://meshulam.co.il/purchase?b=b42c32b971b928f8b483d91b9dbaa511

"סיפנדלה" ספר ילדים כתבה וציירה: עידית אלפסי

המלצות:
 #אלה_סוקרת_ספרי_ילדים "מי זו סיפנדלה הזאת?" אתם שואלים היא ילדה עם עיניים צוחקות ותלתלים מטפסת על הכל: עצים, גדרות וחביות. היא הכי אוהבת לרכוב על ארנבים (אם הם מסכימים) יש לה ימים בצבעים..." (מתוך הספר) למי מאיתנו לא היו ימים בצבעים? ימים אפורים חסרי חשק או ימים ורודים מלאי שמחה וצחוק הספר מחבר בין צבעים לרגשות ועושה זאת בצורה מלאת קסם, עם אוסף של איורים חמודים ומלאי הומור שממחישים בצורה נהדרת את הטקסט החמוד, המנוקד, ללא חריזה, שמציג בפני הילדים רעיונות מעניינים לגבי ימים בצבעים. יש לציין שגם הטקסט עצמו מופיע צבעוני לסירוגין ובכך מתכתב עם הטקסט. מדובר בספר מעניין, שמעלה אסוציאציות לא כל כך שגרתיות וגם מדגיש את העובדה שילדים רואים את הצבעים בצורה קצת שונה ושצבעים שונים יכולים להעלות תחושות שונות. בעיניי הספר מתאים לילדי הגן, שמתחילים את היצירה והשימוש בצבעים. הספר יכול לעודד אותם להשתמש בצבעים מגוונים וליצור עולם דמיוני עשיר ומלא בהפתעות. 

Natali Katan ספרים מומלצים לקריאה

 19 בספטמבר 2022 · סיפנדלה/ עידית אלפסי איור: עידית אלפסי הוצאה: עצמית ספר שמבטא את רגשותינו דרך הצבעים שיש בחיינו. סיפנדלה, ילדה מתוקה עם עיניים צוחקות וטובות, שיער שופע תלתלים. יש לה לכל יום צבע שמתבטא ברגש אחר. בהמשך הספר סיפנדלה מערבבת בין כל הצבעים. מה שקורה לאחר עירבוב הצבעים זאת תוכלו לדעת בזמן הקריאה ממליצה בחום לקרוא. הצלחתי לסקרן אתכם? מצ"ב קישור לרכישה 

הבלוג של הילההמלצות אמיתיות על ספרים

 12 בדצמבר 2021 · סיפנדלה / עידית אלפסי סיפנדלה היא ילדה עם עיניים צוחקות ותלתלים. מטפסת על הכל ואוהבת לרכוב על ארנבים. יש לה ימים לפי צבעים, כל צבע מבטא רגש אחר. יום סגול עם מיץ סיגליות, כובע סגול ונעליים סגולות. יום צהוב שלא נגמר עם שתייה נשפכת, כלים נשברים וצעצועים אובדים. כל יום עובר על סיפנדלה בצבע אחר. בכל עמוד בספר מוצג הצבע לפי עיניה של סיפנדלה. בסוף הספר אנחנו לומדים שצריך לערבב את הצבעים. "כדאי לערבב כדי שכל יום יהיה צבעוני ירוק חשוב, עם כחול שמח, וסגול ממש כדאי. לפעמים, רק לפעמים, אפשר טיפונת אפור. לא נורא. אבל בלי אדום. תודה". ספר חמוד שמבטא רגשות דרך צבעים ומסביר שאפשר להרגיש את כל קשת הרגשות. פחות עבד עליי הספר הזה מבחינת המשמעות של הצבעים (צהוב ואדום אצלי יותר שמחים מכחול למשל), אבל הספר כתוב יפה ומאויר מקסים והורים יכולים לדבר על רגשות עם הילדים בעקיפין דרך הצבעים.