בהוצאת: מגנס אקדמון 

הספר מציג גישה חינוכית בין־תחומית, ארגז כלים ומערכי שיעורים שפיתחה המחברת בנושא החינוך היצירתי: שילוב אמנויות בהוראה ובחינוך.

הגישה פותחה מתוך ניסיון רב שנים בשדה החינוך, ומערכי השיעורים הועברו לסטודנטיות ולסטודנטים להוראה במכללת סמינר הקיבוצים.

הספר מיועד לנשות ואנשי חינוך העוסקים בהדרכה, בהוראה ובהכשרת מורות ומורים.החינוך היצירתי ושילוב אמנויות בהוראה מאפשרים ללומדות וללומדים לצאת למסע דו־כיווני: פנימה אל עצמם, והחוצה אל הטקסטים התרבותיים והאקדמיים.

הספר מתאר תהליך חניכה באמצעות צבע, גזרי עיתון, דבק ופלסטלינה, ובשילוב מדיטציה, כתיבה, קריאה והמחזה, בידיעה שהמורות והמורים לעתיד חשוב שיתנסו מקרוב במעיינות היצירה.

"מדובר בפנינה חינוכית. זהו ספר מאוד לא שגרתי עם המון הבנה פדגוגית, יצירה מאוד מעניינת, המבוססת על חוכמת השטח והרבה ניסיון." פרופ' ענת זהר, ביה"ס לחינוך, האוניברסיטה העברית בירושלים. 

מסע פנים - חוץ | הוראת חינוך בשילוב אומנויות | מאת: אורנה אוריין

על המחברת: ד"ר אורנה אוריין מרצה במכללת סמינר הקיבוצים  קורסים בהדרכה פדגוגית, ב"חינוך יצירתי: שילוב אמנויות בחינוך" וקורסים ב"אמנות פמיניסטית ". בנוסף היא אמנית,  חוקרת וסופרת החיה ויוצרת בקבוץ ברור-חיל. היא  פועלת במרחב האמנות החזותית כאמנית ומציגה בארץ ובעולם תערוכות של ציור, מיצב בהן מרבה לעסוק בנושאים מגדריים ואחרים המתארים את המצב האנושי בחברה.

אוריין פועלת במרחב האמנות החזותית גם כחוקרת ופרסמה את הספר "דם גופך " (2013, הוצאת רסלינג) - שהינו מחקר הדוקטוראט שלה העוסק באמניות הבזות המערביות אשר פרצו אל שדה האמנות כשהציגו את גופן על הפרשותיו, דמיו, ותשוקותיו ושחררו את הגוף הנשי מהכלא הפטריארכלי בו עוצב כאידיאלי , שלם ונקי. אוריין כתבה את הפוסטדוקטורט בנושא שמאניזם פסיכדלי בספר "כוס התה שלך" (2020, הוצאת פרדס) בו תיארה את מסעה לפאתי הגונגל לטקסי איואסקה עם שמאניים. בספר "מסע פנים –חוץ: שילוב אמנויות בהוראה"(מגנס-אקדמון, 2023) מתארת את אופן הוראתה הבינתחומי והיצירתי.

אוריין פרסמה את ספר הילדים "הבובה טטי " (2014, בהוצאת לביא אינטרפרייז) בו נתנה במה לרבוי הקולות של הילדה באמצעות בובותיה. וכן את הספר "רם והבופלו הגדול" (2018, בהוצאת צמרת) בו תיארה את היצירה בחול כדרך להעצמה מוצא ופורקן לתסכול הילד במצבי קנאה עצב וכעס.