חמישי, ה-20.7 בשעה 19:00 בגלריה זימאק


שיח גלריה עם האמנית ניצן מינץ

יום חמישי, ה-20.7 בשעה 19:00

השיח יערך בעברית והכניסה חופשית

העין היא דלת היא תערוכה זוגית לצמד האמנים ניצן מינץ ודדה בנדאיד - יוצרים רב-תחומיים, שותפים לחיים וליצירה ואמני רחוב הפועלים בארץ ובעולם - מציגים גוף עבודות חדש ורחב-היקף אשר יצרו במשותף במהלך השנה החולפת. לאחר פרויקטים ותצוגות ברחבי העולם, חוזרים הצמד לתערוכת יחיד הגדולה ביותר של שניהם עד כה בארץ ובכלל, המתפרשת על פני שתי קומות הגלריה וכוללת יותר מ-50 עבודות חדשות של מינץ ודדה .השניים חושפים יצירות שאמנם התהוו בתקופה הנוכחית אך מושתתות על יצירות קודמות משנים עברו, חלקן בנות עשור ומעלה.


 • לעמוד התערוכה

לרשימת העבודות

לטקסט התערוכה

ניצן מינץ היא אמנית ומשוררת חזותית, החיה ופועלת בתל אביב. מינץ היא בעלת תואר ראשון באמנות, ספרות וכתיבה מטעם מכללת מנשר לאמנות ובוגרת לימודי תעודה של בית הספר הגבוה לכתיבת שירה "הליקון". מינץ החלה את דרכה האמנותית בגיל 17 כאמנית רחוב היוצרת במרחב הציבורי בתל אביב, כאשר הציבה שירים פרי עטה על קירות ברחובות העיר. משנת 2013 היא יוצרת גם בסטודיו עבודות המוצגות בחללי תצוגה פורמליים. היא הוזמנה להציג, לבדה ובשיתוף פעולה עם האמן ובן זוגה דדה, עבודות רבות ברחובותיהן של ערים מרכזיות בעולם, וביניהן: ניו יורק, ברלין, וינה, לונדון, פריז ועוד.

דדה בנדאיד (Dede Bandaid) הוא הפסבדונים של אמן הרחוב הישראלי הנודע אשר חי ופועל בתל אביב. דדה הוא בוגר תואר ראשון באמנות מטעם האקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל. סימן ההיכר של דדה הוא דימוי הפלסטרים המופיעים ברבות מעבודותיו; כך נוצר כינויו Dede Bandaid. במהלך שירותו הצבאי, החל דדה לרסס ברחובות גרפיטי שהכיל מסרים חזותיים אנטי-ממסדיים. בהמשך, השתמש בטכניקת שבלונות על מנת לרסס אלמנטים ארכיטקטוניים, יצורי-כלאיים חייתים מוגדלים ויונים. עם השנים הוא פיתח טכניקות נוספות, כגון הדבקות קונפטי, מיצבי הדבקת-נייר, רישום וציור בתרסיס ובמכחול. בעבודותיו, דדה מתייחס לנושאים חברתיים רבים, וביניהם: קשרי הון-שלטון, בעיית הדיור, מצוקתם של מחוסרי הדיור בתל אביב, מחאות חברתיות ועוד. עבודותיו מוצגות במרחב הציבורי וכן בגלריות ובמוזיאונים בניו יורק, במיאמי, בלונדון, בברלין, ברוסיה ובישראל (בין היתר הוצגו במוזיאון חיפה, מוזיאון עין הוד, יריד צבע טרי, גלריה זימאק לאמנות עכשווית ועוד). משנת 2014, דדה מרבה ליצור בשיתוף פעולה עם זוגתו, האמנית ניצן מינץ.

Zemack Contemporary Art 68 Hey B-iyar Tel Aviv 6219814 Israel