אירוע פתיחה יתקיים ביום שיש 10.5.24 בשעה 10:00
שיח גלריה יתקיים ביום חמישי 23.5.24 בשעה 11:00

אביבה אבן זהר היא צלמת בהגדרתה. אלא שצילומיה הם סוג שלמסע. מסע בין עולמות לבין דימויים, בין אגדות למקומות שבמציאות אך גם לכאלה שבנפשנו. החיבור לטקסטים ספרותיים התחיל לפני שנים כששיתפה פעולה עם אגודת המאיירים בישראל ומאז מקורות השראתה הם סיפורים, שירים, פזמונים, אפילו טקסטים תנכיים.

אביבה אבן זהר, דמיין, imagine , צל יונג

צל יונג


אבן זהר מרבה לצלם מן האויר, צילומים המתבוננים על העולם מזווית בלתי צפויה. מבט מרוחק הרואה את הפרטים קצת אחרת.
היא מחברת בין צילום, לאיור, למדבקות וחפצים יומיומיים. חיבורים היוצרים עולם מפתיע אך כזה המבקש גם התבוננות מעמיקה יותר בפרטים ואפילו פיענוח.
בצוק העיתים מרגש להתבונן אחורה אל יצירה משנת 2007 כשגלעד שליט היה עדיין בשבי החמאס.

אביבה אבן זהר, דמיין, imagine

תקרת זכוכית

ספרות ערוכה שיצאו אז במטרה שלא לשכוח את מי ששם, איגדו איורים של חברי אגודת המאיירים בסיפור שכתב שליט על הדג והכריש שנפגשו לראשונה (בהשראת ספר של שלי אלקיים).
ידידות שנדמית כבלתי אפשרית ואולי... בכל זאת. היצירה.


אביבה אבן זהר, דמיין, imagine

אסקפיזם


הגר (2013 מתוך תערוכת אגודת המאיירים בנושא איורים לשירים עבריים מפסוקי התנ"ך) נדמית אף היא אקטואלית מתמיד.אם וילד צועדים בנוף טרשים בגבם אלינו אל מקום ועתיד בלתי ידוע.

במחצית מהיצירות ממקמת אבן זהר את עצמה כגיבורת הסיפור; בוחנת נקודות השקה בין המציאות המורכבת שלנו כאן ועכשיו למיטב הספרות העולמית והישראלית.בימים אלה מתבקש לסיים ביצירה "דמיין" בהשראת שירו הנודע שלג'ון לנון. סדרת צילומי אויר שצילמה האמנית מן האויר.

מתבוננת בשמיים התכולים מבעד למשקפיו של איש השלום הזה שסיים את חייו באופן טרגי. מבקשת כמוהו לדמיין שלא יהיה כאן לא גן עדן ולא גיהינום, אלא רק שמיי תכלת פרושים במרום...

אביבה אבן זהר, דמיין, imagine


הספרייה המרכזית ע"ש סוראסקי באוניברסיטת תל- אביב.
התערוכה תוצג החל מ 6/5 עד 5/6/2024
בספרייה המרכזית עש סוראסקי באוניברסיטת תל- אביב
10/5 יום שישי שעה 10 פתיחה
23/5 יום חמישי שעה 11 שיח גלריה